Nová ŠKODA Octavia

     Vůz se siluetou sedanu stanovuje nová měřítka v nabídce prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Z vnějšku nová Octavia zaujme atraktivním vzhledem, uvnitř pak vysokou funkčností se „Simply Clever” detaily či moderními systémy bezpečnostní a komfortní výbavy.

Design: Příď vozu vyzařuje suverenitu a sebevědomí, což podporuje i zdůraznění horizontálních linií a nové umístění loga. Z bočního pohledu pak vysoko umístěná ostrá Tornádo linie automobil opticky prodlužuje a v kombinaci s dynamickým tvarem střechy evokuje siluetu kupé. Novým identifikačním prvkem značky je stoupající dynamická linie oken v zadních dveřích, takzvaná „ploutev”. Preciznost, hodnotnost a dokonalé proporce jsou patrné i ze zádě vozu. Pro značku ŠKODA typická grafika zadních svítilen s výraznou konturou ve tvaru písmene C nyní připomíná krystalický výbrus, odkaz na řemeslné umění českých sklářů. Zcela nově uspořádali designéři značky ŠKODA také interiér nové generace modelu Octavia. Přehlednost, elegance a prostornost nyní získaly hodnotnější a modernější podobu.​​

Moderní technologie: Poprvé je vůz značky ŠKODA vybaven adaptivním tempomatem Adaptive Cruise Assistant (ACA). Nový asistent dálkových světel Intelligent Light Assistant umožňuje automatické zapínání a vypínání dálkových světel a zlepšuje tak komfort a bezpečnost v silničním provozu. Parkovací asistent Automatic Parking Assistant pomáhá při parkování do řady podélně stojících vozidel, nebo mezi vozy zaparkované příčně. U značky ŠKODA je také poprvé nabídnuto rozpoznání dopravních značek v paketu Traveller Assistant. S volbou jízdního režimu Driving Mode Selection může řidič stiskem tlačítka změnit nastavení řídicích jednotek a přizpůsobit tak chování vozu. Novinkou v řadě Octavia je elektricky ovládaná panoramatická střecha, která dále zvyšuje komfort na palubě. Nechybí ani bezklíčový systém odemykání a startování KESSY... a mnoho mnoho dalšího ;)